Fővárosi és kerületi versenyek

Kerületi Művészeti Szemle – 2019. április 24.

3-4. osztály

Szóló
Danka Balázs 4. z – arany
Szilágyi Emese 4. z – arany

Duett
Kovács Anna, Danka Balázs 4. z – ezüst
Pintér Janka, Gazdag Emma 3. z – kiemelt arany

4-5. osztály

Szóló
Lajtos Janka 5. z – kiemelt arany
Forgács Nelli 6. z – arany

Duett
Lajtos Janka, Szűcs Péter 5. a, z – arany
Szabó Gréta, Pap Máté 6. z – bronz

Kisegyüttes
Lajtos Janka, Szűcs Péter, Szabó Vivien 5. a, z – arany
Forgács Nelli, Pap Máté, Papp Csepke 6. z – ezüst

7-8. osztály

Szóló
Radeczky-Geisz Laura 8. z – arany
Nyuzó Zsófia 8. z – arany

Duett
Sirmer Blanka, Ács Dorina 7. z – ezüst
Radeczky-Geisz Laura, Nyuzó Zsófia 8. z – bronz

Kisegyüttes
Sirmer Blanka, Ács Dorina, Bürger Ádám 7. a, z – ezüst
Nyuzó Zsófia, Müller Petra, Simon Marcell, Kecse Gábor 8. z – arany


Kerületi vers- és prózamondó verseny – 2019. március 26.

A március 26-án megrendezett kerületi vers- és prózamondó versenyen Bíró Boglárka és Csépányi-Papp Zalán képviselte iskolánk 1-2. osztályos tanulóit. Bíró Boglárka (1.a) a versmondók között kiemelt arany minősítést, Csépányi-Papp Zalán (1.a) bronz minősítést szerzett.
Felkészítő tanítójuk: Rizmayer Katalin

A 3-4. osztályosok közül Halupka Dániel (4.z) kiemelt arany minősítést, Kopasz Viktória (4.zbronz minősítést szerzett.
Felkészítő tanítójuk: Scheuring Ferencné
Gratulálunk az elért eredményekhez és nagyon büszkék vagyunk rájuk.


Fővárosi népdaléneklő verseny – 2019. március 18.

Fővárosi Tiszán innen, Dunán túl népdaléneklő versenyen szóló kategóriában Vaspál Zsombor 8.z osztályos tanuló ezüst minősítést ért el.
Szívből gratulálunk a szép eredményéhez. (Kissné Katona Mária)

Kerületi népdaléneklő verseny – 2019. január 17., február 14.

Január 17-én a felső tagozat, február 14-én az alsó tagozat vett részt a Lajtha László Általános Iskolában a Kerületi Népdaléneklő versenyen.
Iskolánk az alábbi énekegyüttesekkel és szólistákkal indult. Felkészítő tanáruk: Kissné Katona Mária

3–4. osztály

Szóló
Magos Benedek 3.z – ezüst
Danka Balázs 4.z – arany

Kisegyüttes
Betlehemesek: Joó Marianna, Kisgergely Júlia, Pintér Janka 3.z osztály – arany

Énekegyüttes
Rózsafa: Baranyai Alexa, Danka Balázs, Kis Csanád, Kovács Anna, Szabó Zalán, Szilágyi Emese, Zupkó Kata 4.z osztály –  bronz

5-6. osztály

Szóló
Lajtos Janka
5.z – ezüst

Énekegyüttes
Fülemülék: Antos Noémi, Bakai Lili, Bárdi Gábor, Fosztó Soma, Igweh Onyeka, Lajtos Janka, Szabó Nikoletta, Szabó Vivien 5.a – 5.z osztály – ezüst
Búzavirágok: Ács Regina, Ancsa Márk, Kiss Zsombor, Kókay Márton, Pap Máté, Papp Csepke, Szabó Gréta, Tóth Panka 6.z osztály – ezüst

7-8. osztály

Szóló
Vaspál Zsombor 7.z – kiemelt aranyfővárosi versenyre továbbjutott

énekegyüttes
Mátyás rózsái: Ács Dorina, Bürger Ádám, Csiffáry-Németh Lina, Kovács Kamilla, Kovács Kamilla, Repei Petra, Sirmer Blanka, Soós Flóra 7.z osztály – arany

Gratulálunk a szép eredményekhez!


Házi versenyek

Alsós vers- és prózamondó verseny – 2018. február 27.

Az idei tanévben is megrendeztük iskolánkban az alsó tagozatos gyermekek között a vers- és prózamondó versenyt. A megmérettetésen 37 tanulónk vett részt.
Eredményükhöz szívből gratulálunk! Köszönjük a felkészítő tanárok és szülők segítségét! (Várda Katalin)

Eredmények:

1.-2. osztályos vers: 1. Bíró Boglárka 1.a – 2. Szőllősi Boglárka 1.a – 3. Pap Nika 2.z

1.-2. osztály próza: 1. Csépányi-Papp Zalán 1.a – 2. Repei Eszter 2.z, Nagy Noémi 2.a, Vigh Vendel 1.z – 3. Krump Nikolett 1.z, Musbeh Karina 2.z

3.-4. osztály vers: 1. Kopasz Viktória 4.z – 2. Tóta Rebeka 4.z – 3. Soni Arián 4.a – 4. Simó Martin 4.a

3.-4. osztályos próza: 1. Halupka Dániel 4.z – 2. Farkas Emma 4.a, Vastag Emese 3.a – 3. Danka Balázs 4.z


2017/18.