2019/20. | 2018/19. | 2017/18.


Fővárosi és kerületi versenyek

Kerületi alsós népdaléneklő verseny – 2020. február 13.

Farsang előtt, február 13-án rendezték meg a Lajtha László Általános Iskolában az alsó tagozatos népdalversenyt. Sok jóhangú énekes között iskolánk diákjai is szép eredményeket értek el.

Felkészítő tanáruk: Kissné Katona Mária

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Kisegyüttes
Bokrétás lányok: Lajtos Nóra, Pap Nika  3. z osztály – Arany minősítés
Huszárok: Lábodi Gergely, Magos Benedek 4. z osztály – Ezüst minősítés

Énekegyüttes
Mátyásos leányok: Buruncz-Pálfy Dóra, Gazdag Emma, Joó Marianna, Kisgergely Júlia, Kiss Noémi, Konkoly Anna, PintérJanka 4. z osztály – Arany minősítés


Kerületi felsős népdaléneklő verseny – 2020. január 23.

Január 23–án rendezték meg a Lajtha László Általános Iskolában a kerületi felső tagozatos népdaléneklő versenyt.
Tanulóink az erős mezőnyben szép eredményeket értek el. Szóló és énekegyüttes kategóriában is továbbjutottunk a budapesti versenyre.
Felkészítő tanáruk: Kissné Katona Mária

5-6. osztály

Kisegyüttes
Vadvirágok: Antos Noémi, Lajtos Janka, Szabó Vivien 6. z osztály – Arany minősítés

Énekegyüttes
Búzavirágok: Kis Csanád, Kovács Borka, Szabó Zille, Szabó Zalán, Szilágyi Emese, Zupkó Kata  5. z osztály – Ezüst minősítés
23-as bakák: Bárdi Gábor, Bicskey Áron, Fosztó Soma, Lábodi Marcell, Nagy Barnabás, Sirmer Gergely, Szűcs Péter 6. a, z osztály – Arany minősítés

7-8. osztály

Szóló
Ács Dorina 8. z – Kiemelt arany minősítés– fővárosi versenyre továbbjutott

Énekegyüttes
Sámson rózsái: Ács Dorina, Csiffáry-Németh Lina, Kovács Kamilla, Repei Petra, Sirmer Blanka, Soós Flóra, Tóth Alexa 8. z osztály – Kiemelt arany minősítés – fővárosi versenyre továbbjutott

Gratulálunk a szép eredményekhez!


Házi versenyek

Alsós házi rajzverseny – 2019. december 2.

A „Kihalt állatok” címet kapta idén az iskolai rajzverseny.
Úgy gondolták a szervezők, hogy a téma – túl azon, hogy a gyerekek fantáziáját és kreativitását együttesen mozgósítja, ezen felül remekül kapcsolható az állatvilág-, és környezetünk védelméhez.
Bizony a zsűrinek idén is nehéz helyzete volt, ugyanis tanulóink ontották az ügyesebbnél ügyesebb alkotásokat, annál is inkább, mert a versenyre tetszőleges technikával lehetett nevezni.
Évfolyamonként az alábbi helyezések születtek:

Első évfolyam:

  1. Csesznek Liza 1.a és Horváth Kevin 1.z
  2. Kiss Rezeda 1.z
  3. Radeczky-Geisz Milán 1.z

Valamint dicsérő oklevelet kapott: Sebestyén Soma 1.z. és Tüske Levente 1.z

Második évfolyam:

  1. Bíró Boglárka 2.a és Rakó Milán 2.a
  2. Balogh Gergő 2.a
  3. Bédi Benett 2.a

Valamint dicsérő oklevelet kapott: Jaskó Alex 2.a, Simon Péter 2.a, Török-Merl Maxim 2.a, Urbán Dóra 2.z és Vadász Alíz 2.z

Harmadik évfolyam:

  1. Fige Florentina 3.a
  2. Pintér Helga 3.a és Veszprémi Anna 3.a
  3. Repei Eszter 3.z

Valamint dicsérő oklevelet kapott: Ékes Olivér 3.z

Negyedik évfolyam:

  1. Ivády Barnabás 4.a
  2. Kovács Róbert 4.a
  3. Joó Marianna 4.z és Pintér Janka 4.z

Valamint dicsérő oklevelet kapott: Rimán Mátyás 4.a

A versenyzőknek szívből gratulálunk, a felkészítést segítő, valamint a verseny szervezésében közreműködő kollégáink munkáját pedig köszönjük.


2019/20. | 2018/19. | 2017/18.