Úszás diákolimpia – 2020. január 8-9.

A közelmúltban megrendezésre került a kerületi Úszás Diákolimpia.
Mátyásos diákjaink izgalommal várták a népszerű versenyt.
Alsós versenyzőink közül: Szamper Márton 2.z osztályos tanuló 25 méteres gyorsúszásban a 2. helyre úszta fel magát. Zagyva Norbert 3.z osztályos tanulónk 25 méteres mellúszásban 4. helyen, 25 méteres hátúszásban a 3. helyen végzett.
Lány váltócsapat: Veszprémi Anna 3.a, Vida Vivien 3.a, Joó Marianna 3.z és Nardai Lora 4.a gyorsúszásban a 3. helyen ért be.
Felsős diákjaink sem maradtak érem nélkül: Szász Gergő 7.a osztályos tanulónk 50 méteres mellúszásban a 3. helyen végzett, 50 méter hátúszásban pedig a 4. helyen.
Végzős diákjaink közül 4 x 50 méteres gyorsváltóban megszereztük a kerületi bajnoki címet. A váltó tagjai: Bürger Ádám 8.a, Koczka Sándor 8.z, Balogh Gergő 8.a, Tóth Ádám 8.z. Gratulálunk a versenyzőinknek! Hajrá Mátyás! (Molnár Viktória)

Labdarúgó Diákolimpia (7-8. oszt.) – 2019. október 9.

A IV. Korcsoportos fiú Labdarúgó Diákolimpián iskolánk a harmadik helyet szerezte meg!
A csapat tagjai: Bicskey Attila, Cseresznyés Gábor, Vastag Álmos, Koczka Sándor, Fésű Bulcsú, Müller Márk, Cseresznyés Botond, Török Norbert, Barati Krisztián.
Gratulálunk! Hajrá Mátyás!

Csepel Futás – 2019. szeptember 14.

Szeptember 14-én szombaton rendezte meg a kerület a hagyományos Csepel Futást.
Idén a jubileumi 40. Fut a Csepel Családi Sport- Egészségnap és Sárkányhajó Fesztivál futóverseny került megrendezésre, ahol iskolánkat több, mint félszáz diák képviselte a különböző korcsoportokban.
Az alsó tagozatosoknak 1800 métert, míg a felső tagozatosoknak 4000 métert kellett teljesíteni.
Büszkén kiemeljük két legsikeresebb versenyzőnket, Vastag Álmos 8.a osztályos tanulót, aki az V. korcsoportban I. helyen végzett 15 perc 2 másodperces idővel, illetve Szamper Márton 2.z osztályos tanulót, aki az I. korcsoportban a II. helyet szerezte meg 9 perc 29 másodperces idővel a fiúk mezőnyében. Az eredmények megtekinthetők: a csepel.se oldalon. (Molnár Viktória)